Podporuje mojeID

Zvířata » Pralesnička Anthonyova
Pralesnička Anthonyova - Epipedobates anthonyi (Boulenger, 1899)

Tělesné rozměry
20 – 22,5mm

Věk:
10 – 15 let

Výskyt
Tento druh je rozšířen pouze v centrálním Ekvádoru západně od And.
Obývá území o nadmořské výšce 1000 – 1769m.

Biotop
Tropický

Teplota
20 - 25°C

Způsob obživy
Octomilky, mikro-cvrčky (do 3mm), chvostoskoci a smýkaný hmyz.

Osvětlení:
Arcadia basking solar flood, Arcadia D3 compact reptile lamp 23W 7.0 UVB, Exo-Terra reptile UVB100, Exo-Terra daylight basking spot, Exo-Terra natural light full spectrum daylight bulb a další.

Chov
Chováme je ve skupině. Terárium postačí menších rozměrů D40 x V40 x H30cm, jako substrát použijeme, rašelinu, lignocel, a nebo vše smíchané dohromady, na něj umístíme mech nebo dubové listí.  Terárium by mělo být hustě osázené s několika větvemi ke šplhaní. Do terária také umístíme rozpůlené kokosky nebo krabičky od filmu, do kterých se zvířata schovávají, ale především do nich kladou vajíčka, také tam umístíme misku anebo jinou nádobu na vodu. Rosíme dvakrát denně ráno a navečer.

Rozmnožování
Probíhá po celý rok, pouze v zimních měsících mají samice útlum, při kterém nekladou. Rozmnožování je poměrně jednoduché a jsou dva způsoby jak je odchovat. Můžeme zvolit přírodní množení, které spočívá v tom, že nakladená vajíčka necháme v teráriu a samec se o ně stará a po jejich vylíhnutí je přenese do misky nebo jezírka s vodou, ve kterém proběhne metamorfóza. Po jejím dokončení je důležité žabky krmit malou potravou jako jsou např. chvostoskok. Bohužel při tomto způsobu množení poměrně větší množství odchovu umírá.
Druhý způsob spořivá v tom, že vajíčka po nakladení umístíme do Petiho misek s kapkou vody, kde se pulci vylíhnou. Poté je přemístíme do krabičky s vodou, ve které máme Jávský mech a kousek Bukového nebo Dubového listu. Krmíme je kvalitním krmením pro akvarijní ryby a nebo odlupovanými Arteriemi. Po metamorfóze je přemístíme do malého terária o rozměrech D30 x V30 x H30cm kde je krmíme chvostoskoky. Žabky dospívají zhruba v jednom roce života.