Podporuje mojeID

Zvířata » Pralesnička batikovaná-zelená
Pralesnička batikovaná - Dendrobates auratus "green" (Giratd, 1855)

Tělesné rozměry
28 – 55mm

Věk:
14 – 17 let

Výskyt
Tento Středo- americký druh se vyskytuje od jihovýchodní Nikaraguy do severovýchodní Kolumbie. Ačkoli se většina vyskytuje ve vlhkých nížinách deštných pralesů (0 – 800 m nad mořem), tak některé horské morfy se našly až 1450 m nad mořem. V roce 1932 byl nalezen jeden z morfů na Havajském ostrově Oahu.

Biotop
Tropický

Teplota
22 – 26°C

Způsob obživy
Octomilky, mikro-cvrčky (do 3mm), chvostoskoci a smýkaný hmyz.

Osvětlení:
Arcadia basking solar flood, Arcadia D3 compact reptile lamp 23W 7.0 UVB, Exo-Terra reptile UVB100, Exo-Terra daylight basking spot, Exo-Terra natural light full spectrum daylight bulb a další.

Chov
Chováme je ve skupině. Terárium postačí menších rozměrů D50 x V50 x H50cm. Jako substrát použijeme rašelinu, lignocel, a nebo vše smíchané dohromady. Na něj umístíme mech nebo dubové listí.  Terárium by mělo být hustě osázené s několika větvemi ke šplhaní. Do terária také umístíme rozpůlené kokosky nebo krabičky od filmu, do kterých se zvířata schovávají, ale především do nich kladou vajíčka. Také tam umístíme misku anebo jinou nádobu na vodu. Rosíme dvakrát denně - ráno a navečer.

Rozmnožování
Probíhá po celý rok, pouze v zimních měsících mají samice útlum, při kterém nekladou. Vajíčka po nakladení umístíme do Petiho misek s kapkou vody, kde se pulci vylíhnou. Pulce pak jednotlivě přemístíme do krabičky s vodou, ve které máme Jávský mech a kousek Bukového nebo Dubového listu. Krmíme je kvalitním krmením pro akvarijní ryby, a nebo odlupovanými Arteriemi. Po metamorfóze je přemístíme do malého terária o rozměrech D30 x V30 x H30cm, kde je krmíme chvostoskoky. Žabky dospívají zhruba v jednom roce života.