Podporuje mojeID

Zvířata » Pralesnička klamavá-Varadero
Pralesnička klamavá-varadero - Ranitomeya imitator "Varadero" (Schulte, 1986)

Tělesné rozměry
17 – 22 mm

Věk:
10 – 15 let

Výskyt
Severovýchodní část Peru, ve výšce 400 – 800m nad mořem.

Biotop
Tropický

Teplota
22 - 26°C

Způsob obživy
Octomilky, mikro-cvrčky (do 3mm), chvostoskoci a smýkaný hmyz.

Osvětlení:
Arcadia basking solar flood, Arcadia D3 compact reptile lamp 23W 7.0 UVB, Exo-Terra reptile UVB100, Exo-Terra daylight basking spot, Exo-Terra natural light full spectrum daylight bulb a další.

Chov
Chováme je ve skupině. Terárium postačí menších rozměrů D40 x V40 x H30cm. Jako substrát použijeme rašelinu, lignocel, a nebo vše smíchané dohromady. Na něj umístíme mech nebo dubové listí.  Terárium by mělo být hustě osázené s několika větvemi ke šplhaní. Do terária také umístíme rozpůlené kokosky nebo krabičky od filmu, do kterých se zvířata schovávají, ale především do nich kladou vajíčka. Také tam umístíme misku, a nebo jinou nádobu na vodu. Rosíme dvakrát denně -  ráno a navečer.

Rozmnožování
Probíhá po celý rok, pouze v zimních měsících mají samice útlum, při kterém nekladou. Vajíčka po nakladení umístíme do Petiho misek s kapkou vody, kde se pulci vylíhnou. Pulce pak jednotlivě přemístíme do krabičky s vodou, ve které máme Jávský mech a kousek Bukového nebo Dubového listu. Krmíme je kvalitním krmením pro akvarijní ryby, a nebo odlupovanými Arteriemi. Po metamorfóze je přemístíme do malého terária o rozměrech D30 x V30 x H30cm, kde je krmíme chvostoskoky. Žabky dospívají zhruba v jednom roce života.

Varadero morf
Je to morf obývající nížinné oblasti, poprvé objevena v roce 2004 Craigem Greenhalghem v nížinné oblasti Peru. Tato žába je zvláštní v tom, že se vyskytuje v těsné blízkosti žlutě pruhované nížinné imitatorky bez vnější bariéry oddělujících dva morfy. Tento morf byl těžce pašován od roku 2006 až do současnosti, ačkoli nyní je již legálně dostupný.