Podporuje mojeID IN TIME

Zvířata » Pralesnička mnohobarvá-brazil
Pralesnička mnohobarvá-brazil - Dendrobates tinctorius "brazil" (Cuver 1797)

Tělesné rozměry
35 – 55mm

Věk:
10 – 15 let

Výskyt
Francouzská Guyana, Brazílie, Surinam

Biotop
Tropický

Teplota
20 - 25°C

Způsob obživy
Octomilky, mikro-cvrčky (do 3mm), chvostoskoci a smýkaný hmyz.

Osvětlení:
Arcadia basking solar flood, Arcadia D3 compact reptile lamp 23W 7.0 UVB, Exo-Terra reptile UVB100, Exo-Terra daylight basking spot, Exo-Terra natural light full spectrum daylight bulb a další.

Chov
Chováme je ve skupině. Terárium postačí menších rozměrů D80 x V40 x H35cm. Jako substrát použijeme rašelinu, lignocel, a nebo vše smíchané dohromady. Na něj umístíme mech nebo Dubové listí.  Terárium by mělo být hustě osázené s několika větvemi ke šplhaní. Do terária také umístíme rozpůlené kokosky nebo krabičky od filmu, do kterých se zvířata schovávají, ale především do nich kladou vajíčka. Také tam umístíme misku anebo jinou nádobu na vodu. Rosíme dvakrát denně ráno a navečer.

Rozmnožování
Probíhá po celý rok, pouze v zimních měsících mají samice útlum, při kterém nekladou. Vajíčka po nakladení umístíme do Petiho misek s kapkou vody, kde se pulci vylíhnou. Pulce pak jednotlivě přemístíme do krabičky s vodou, ve které máme Jávský mech a kousek Bukového nebo Dubového listu. Krmíme je kvalitním krmením pro akvarijní ryby anebo odlupovanými Arteriemi. Po metamorfóze je přemístíme do malého terária o rozměrech D30 x V30 x H30cm kde je krmíme chvostoskoky. Žabky dospívají zhruba v jednom roce života.